Stomil Olsztyn kontra Kotwica Kołobrzeg, wynik spotkania - 2-1

W emocjonującym meczu II Ligi - East, drużyna Stomil Olsztyn pokonała Kotwicę Kołobrzeg 2-1. Spotkanie rozgrywane na Stadionie OSiR dostarczyło kibicom wiele emocji. Po wyrównanej pierwszej połowie, w której nie padły bramki, obie ekipy zaprezentowały się w drugiej odsłonie w pełnej krasie. W końcu to gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie, zdobywając dwie bramki, zanim goście zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Mecz dostarczył piłkarskich emocji na najwyższym poziomie.

Przebieg meczu

W sobotę na stadionie OSiR odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami Stomil Olsztyn a Kotwica Kołobrzeg w ramach 14. kolejki II Ligi - East. Wyczekiwane widowisko przyciągnęło tłumy kibiców, którzy oczekiwali emocjonującej rywalizacji na boisku.

Pierwsza połowa

Początek meczu był równorzędny, obie drużyny starały się dominować na środku boiska i kontrolować tempo gry. Mimo wielu prób nie udało im się jednak stworzyć klarownych sytuacji bramkowych. Obrony bramkarzy były na wysokim poziomie, a obie drużyny nie dawały rywalom żadnej przewagi.

Druga połowa

W drugiej połowie obraz gry nieco się zmienił. Stomil Olsztyn zdobył przewagę i zaczął dominować na boisku. W 62. minucie K. Żwir wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik meczu na 1-0 dla gospodarzy. Asysta przy tej bramce nie została jednak zanotowana. Niespełna piętnaście minut później F. Wójcik podwyższył prowadzenie dla Stomilu, strzelając drugą bramkę. Tym razem asystę zanotowano dla Wójcika, który wykorzystał precyzyjne podanie od swojego kolegi z drużyny.

W 79. minucie Kotwica Kołobrzeg zdołała odpowiedzieć, gdy A. Stasiak strzelił honorowego gola dla gości. Asysty przy tej bramce nie odnotowano. Pomimo starań obu drużyn, wynik do końca spotkania się nie zmienił. Olsztynianie cieszyli się z trzech punktów, a Kołobrzeg wracał do domu z zaciętą porażką na koncie.

Kartki

Mecz nie obył się bez emocji i kontrowersji. Sędzia musiał ukarać zawodników za faule i niesportowe zachowanie na boisku. W drużynie gospodarzy dwie żółte kartki otrzymali P. Kurbiel (15') i F. Wojcik (56'). L. Kuban został ukarany żółtymi kartkami w 61. minucie oraz w doliczonym czasie gry (90'). Z kolei M. Bezpalec dostał żółtą kartkę w ostatnich minutach meczu.

Drużyna Kotwicy Kołobrzeg również nie uniknęła kartek. F. Kozlowski otrzymał żółtą kartkę w 32. minucie, a M. Cywinski został ukarany w 67. minucie.

Niestety, emocje na boisku przerosły L. Kubana, który otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko w doliczonym czasie gry.

Podsumowanie

Mecz pomiędzy Stomilem Olsztyn a Kotwicą Kołobrzeg dostarczył kibicom wiele emocji i wrażeń. Olsztynianie zasłużenie wygrali ten pojedynek, prezentując dobrą grę i skuteczność w końcówce. Obie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony, jednak to gospodarze cieszyli się z trzech punktów na koniec spotkania.

Następne mecze dla Stomilu Olsztyn to rywalizacje z Olimpią Grudziądz, Lechem Poznań II oraz SKRĄ Częstochowa. Kotwica Kołobrzeg zmierzy się z Kaliszem, Hutnikiem Kraków oraz Sandecją Nowy Sącz.

Wszyscy kibice mogą się już teraz cieszyć na kolejne emocjonujące spotkania w II Lidze - East. Miejmy nadzieję, że przyniosą one równie dużo emocji i pięknych bramek jak ten mecz pomiędzy Stomilem Olsztyn a Kotwicą Kołobrzeg.